عنوان هرچه دوست داريد

من اصلا متوجه اين جريان نميشوم که چرا ما اينجا برای هر کاری به شرکت يا موسسه يا مرکز ايرانی مراجعه ميکنيم ، محال است کار را انجام بدهند و سنگی جلوی پا نندازند ، اگر شما به نهاد ايرانی در اينجا مراجعه کرديد و کارتان راه افتاد سلام من را حتما خدمتشان برسانيد و حتما در تاريخ اين امر را يادداشت کنيد که بسيار نادر امری را ديديد.

نکته جالب اينجاست که اگر همان عرض و کارتان را نزد يک منبع اروپايی يا حتی اماراتی ببريد کار به سرعت انجام ميگيرد آن هم بدون منت ، بدون معطلی ، بدون لطف خاص ....

يک مثال :

اينجا مکانی وجود دارد به نام کلوپ ايرانيان . کاملا زير نظر بنياد مستضعفان است و سالنهای ورزش ، هتل ، رستوران ، مهدکودک ، سينما ، کافی شاپ و کلاسهای آموزشی ...خلاصه شير مرغ تا جون آدميزاد را دارا است .  اما و اما ...

کلاسهای آموزشی يا به حد تشکيل نميرسد ،و يا هميشه خدا مراجعه کننده ها دير رسيدند و کلاس تشکيل شده ، بايد تا ترم بعد صبر کنند ،البته هيچ وقت يک ترم به پايان نميرسد چون نميدانم چه مدليهاست که وسط ترم کلاس تعطيل ميشود .

و اما سينمایش ،  اولا  چند مدتی از فيلمهای روز ايران عقبتر است و تازه فيلمهای ايرانی که اينجا در سينمای اماراتی نمايش ميدهند را با چند هفته تاخير اکران ميکند .گاهی سه هفته يک فيلم بدون بيننده ، روی پرده است و سه شب در آخر هفته هم نمايش داده ميشود  و گاهی يک فيلم پر طرفدار مثل مارمولک يک هفته ای ناپديد ميشود .

و اما هتلش ، اگر شما از ايران تشريف بياوريد و از هتل باشگاه استفاده کنيد بايد مراقب حجابتان باشيد و حتما حجاب اسلامی را رعايت کنيد چون اين نهاد فرهنگی و دولتی است و حالا معنی ندارد که در يک مملکت آزاد قوانين خودش را فراموش کند ...

حتی اگر از رستوران هم ميخواهيد استفاده کنيد و يا مهمانی خانوادگيتان را آنجا برگزار کنيد رعايت شئونات اسلامی الزامی است .

در انتها از مهدکودکش برايتان بگویم که کودک شما بايد در حد يک کودک ۱۰ ساله عاقل باشد تا در مهد ثبت نام شود . يعنی کودک بايد هيچ مسئوليتی برای مربی نداشته باشد ، سرش را به دفتر نقاشيش گرم کند يا برای خودش با پازل بازی کند، گلاب به روتون پمپرز نداشته باشد و صبح هم در منزل دستشويی رفته باشد ، حتی برای ميل کردن غذا هم کمترين زحمتی به مربی ندهد .

 لطفا نگيد چرا و اين چه جور مهد کودکی است ؟ برای اينکه نيرو کم دارند و درخواست کننده زياد!! خيلی هم ناراحتيد ميتوانيد مثل مابقی خدمات که سراغ اينجا را نميگيريد باز هم اينجا ثبت نام نکنيد که البته ما هم همين کار را کرديم و کودکمان را با کلی عزت و احترام و بدون هيچ گونه شرط و شروط در مهد انگليسی نوشتيم .

اگر از سازمانها يا تيمهای ورزشی يا مراکز دولتی بخواهند به دبی سفر کنند الزاما بايد از اين مکان استفاده کنند هم به اين دليل که مبلغ هزينه شده برای اين سفرها دوباره به جيب خود دولت بازگردد و هم اينکه نکنه خدای ناکرده کسانی که به اينجا سفر ميکنند ، در يک هتل چشمشان به يک خانم يک جورکی و يا احيانا يک شيشه مايعات يک جورکيه ديگه بيفتد و باز هم زبانم لال در هتلهای اينجا غذای شبهناک ميل کنند . هفته پيش تيم واليبال ايران برای مسابقات به اينجا آمده بود و از آنجا که نمايشگاه کامپيوتر  هم بود و تمام اطاقهای هتل ، از افراد مراکز دولتی پر بود ،برای اين بنده گان خدا در سالن اجتماعات ،‌مانند سرباز خانه تخت زدند ،‌که به همان دلايل ذکر شده به هتل مراجعه نکنند . جوانان مملکت ارزش دارند الکی که نيست .

در انتها بايد اين را ذکر کنم که اين تنها نهاد فرهنگی ايرانيان در اين کشور ، زير نظر مستقيم دفتر رهبری اداره ميشود و کادر مديريت اينجا از دفتر آقا معرفی ميشوند ، فکر ميکنم وجود اين همه نظم و هماهنگی و خدمات ارزنده هم به همين نکته دولتی بودن اينجا برميگردد ، لااقل اگر زير نظر مديريت خصوصی بود برای حفظ آبرو در نزد اين جماعت صد مليتی هم شده رعايت برخی موارد را ميکردند .

راستی شايع شده شيخ امارات فوت شدند ، اگر راست باشد که دست راستشان زير سر بعضی از آقايون ما و خداوند رحمتشان کند . گفته شده به مراکز دولتی اين خبر را اعلام کردند تا در ظرف امروز به امورات برسند،‌ که اگر چند روزی به خاطر اين مصيبت تعطيل اعلام شد کارها نخوابد و مردم گرفتار نشوند ،باز هم دست راست اين انديشه ودرايت و حس مسوليتشان زير سر فکر و درايت  مسئولين ما ....

/ 5 نظر / 9 بازدید
فرشته

سلام ببينم می خوای بدونی دی جی مريم واقعا چه کسيه يا چه شکليه ؟

moones

اين که چيز تازه ای نيست آرزو جان، فقط ظاهر تازه پيدا کرده اين روزها..

آواي دوستي

خوشحال ميشم به من سر بزنی که تازه ميخوام شروع کنم....

آواي دوستي

محاحبه به DJ Maryam تو سايت بي بي سي www.bbc.co.uk/persian/arts/story/2004/10/041008_ag-dj-mayam.shtml هست كه ميتوني عكسش رو هم ببيني و سايت خودش هم : www.mahsharmusic.com

پدرام دانش

يادمه يه بار؛ آقای حسينی هم به اين معضل برخورده بود که همون موقع آرزو کردم ديگه کارش پیش هموطناش گير نکنه. تفاوت تمدّن خداد هزار ساله ما و آمريکای دويست و خورده ای ساله در يه نکته خيلی ساده نهفته ست: < مديريت مطلوب > .............. خب؛ مثل اين که آخري اش بود. برم يه استراحت حسابی کنم.