بانوان نماينده

قصد کرده بودم چند روزی غر نزنم ولی وقتی سوژه را جلوی آدم ميکذارند نميشود ساکت ماند و تماشا کرد .اين نمايندگان خانمی که قدم رنجه کردند و با کسب آرای ۲٪ بر روی صندليهای قرمز رنگ و وسوسه انگيز مجلس جای گرفتند و هر چه ما هوار کشيديم که راضی به زحمت شما نيستيم و بهتره شما طبق فرمايش خودتان به دنبال يافتن همسر دوم برای همسرانتان باشيد به گوششان نرفت که نرفت .

از اين مورد هم که هيچ  کدام از اين بانوان محترم در صدر مجلس يعنی همان هيئت رئيسه قرار نگرفتند و جای را برای آقايان باز گذاشتند تا واژه مرد سالارانه ((هر چه آقامون بگه)) خيلی خوب برای همگان جا بيفته و برای همه زنان الگو باشد هيچ سخنی به ميان نمياورم .البته ايشان فداکاری را به حد بالای خود رساندند و در هيچ کدام از فراکسيونهای تشکيل شده هم داوطلب عضويت نشدند و فقط  فقط به فراکسيون زنان بسنده کردند .البته من حدس ميزنم حجب و حيا باعث اين بود که فراکسيون زنان را به نمايندگان آقا واگذار نکنند وگرنه که همچين جسارتی را هم نميکردند .

حالا جدای تمام اين مسايل اين خبر برای من خيلی جالب بود:

 هر يك از نمايندگان مجلس هفتم ۱۲ ميليون ريال طى دو فقره چك به ارزش پنج ميليون و هفت ميليون ريال به عنوان على الحساب دريافت كردند. اين رقم در حالى به نمايندگان پرداخت شد كه تنها ۲۰ روز از افتتاح مجلس هفتم مى گذشت. علت پرداخت اين وجه به نمايندگان مشخص نشده است.همچنين هيأت رئيسه مجلس هفتم تصميم گرفت براى تأمين هزينه مسكن نمايندگان به هر نماينده ۷ ميليون تومان به عنوان وديعه مسكن و ماهى ۴۰۰ هزار تومان به عنوان اجاره ماهيانه پرداخت كنند. در مجلس ششم به هر نماينده تا ۶ ميليون وديعه مسكن و ماهى ۳۰۰ هزار تومان اجاره پرداخت مى شد و اين رقم از ابتداى سال ۸۳ به ۴۰۰ هزار تومان افزايش يافت. همچنين خبر ديگر حاكيست روز دوشنبه بحث قرعه كشى ۴۲ واحد آپارتمان در منطقه سعادت آباد بين نمايندگان مجلس هفتم مطرح شد. ارزش اجاره ماهيانه اين آپارتمان ها كه هر واحد آن ۲۷۰ مترمربع مساحت دارد، بيشتر از يك ميليون تومان برآورد شده است. دو نفر از نمايندگان زن كه در بين متقاضيان قرار داشتند از محسن كوهكن كارپرداز ادارى _ مالى مجلس خواستند بدون شركت در قرعه كشى دو واحد آپارتمانى در اختيار بگيرند. ولى اكثريت قاطع نمايندگان متقاضى با اين خواسته مخالفت كردند. استدلال نمايندگان زن اين بود حال كه در هيأت رئيسه و كميسيون هاى اصلى مجلس هيچ سهمى را دريافت نكرده اند حداقل دو واحد آپارتمان براى خانم ها اختصاص دهند.

ايشان که تا بحال هيچ عکس الملی از خودشان نشان نميدادند و فقط جهت تزيين مجلس و اينکه ادعای ما باز هم جهان را انگشت به دهن بگذارد مبنی بر اينکه به زنان جامعه چنين و چنان ارزش ميدهيم و حقوق ايشان روی سر ما جای دارد در مجلس تشريف داشتند چطور تا نام قرعه کشی خانه آمد ياد سهم خود افتادند برای من تبديل به يک معمای دو مجهولی شده .

اولا که سهم خانه چه ربطی به سهم هيات رييسه و کمسيون دارد ؟

دوما اين بانوان نماينده که همه دارای خانواده و همسر هستند آپارتمان اجاره ای دوم را برای چه منظور ميخواهند ؟

(حدس من اين بود که برای همسر دوم شوهرانشان يا همان هووهای محترمه ميخواهند .)

/ 9 نظر / 8 بازدید
فاطمه

سلام.متن تکان دهنده ای بود.من اين اخبار رو نشنيده بودم با اينکه اينجا در ايران هستم.ولی شما به قول خودت اون ور آب هستی و اينها رو می دونی.نمی دونم چی بگم؟! اگه واقعا اينطور باشه که وضع افتضاحی هست...اما بحث من بيشتر اول تشکر از تو بود که لطف کردی و نظرت رو راجع به مطلب وبلاگم دادی و دوم مطرح کردن چند نکته بود:آرزوی عزيز.من هم به عنوان يک مادر می دونم که فرزتدانم رو برای فردا تربيت ميکنم،نه امروز و ديروز،پس هسچ وقت توقع ندارم که به همه حرفهای من صرفا بله بگن،و اگر چنين باشه می فهمم که بچه های منفعل و بی اراده ای بار آوردم، و خاطر چمع باش که دختر ۵ ساله من بيشتر از ۱۵ سالگی من ، نسبت به هر نظر و حرفی بحث می کنه و تا قانع نشه چيزی رو نمی پذيره و من از اين روجيه بچه های امروزی خوشحالم.و اما اينکه....

کورش

سلام: ممنون که بهم سر زدی و نظرت رو نوشتی ، به نظر من این خانمها اگه برن دنبال هوو برای خودشون بگردن بهتر از این است که بیان و روی صندلیهای محترم مجلس که متعلق به ملت آزادیخواه ایران است ، بنشینند و برای زنان ایران تصمیم بگیرند ، زنان ایران به اندازه کافی درک و شعور اجتماعی و فرهنگی و سیاسی دارند و نیازی به نمایندگانی مثل این افراد ندارند. با تشکر از شما که مطالب مهمی را سر لوحه مبارزات خود قرار میدهید. موفق و پیروز باشید.

فاطمه

اينکه جوونهايی که با لباسهای متفاوت و عجيب ظاهر ميشن به نظر تو هيچ تقصيری ندارن و فقط کسانی در اجتماع مقصر هستند که فحاشی کنند يا چاقو بکشندو...اما من يه سوال دارم! آيا تو معتقد به گرايش جنس مذکر به مونث هستی؟ اين مسئله در همه حيوانات هم وجود داره.و انسان که همون حيوان ناطق هست از اون مبرا نيست.پس به نظر تو دختر جوونی که طبق خواسته دلش(تفاوت با ديگران و اعتراض به بايدها و نبايدهای موجود) لباس پوشيده،محرک يه پسر جون میشه و فکر و ذهن و روز و شب او رو مخدوش میکنه هیچ تقصیری نداره؟ شاید بگی نه.اون آزاده و مقصر اون جوون هست که درست عمل نکرده...میدونی من توی اقوام و نزدیکانم چنین موردی ندارم که برام کامل قابل لمس باشه.یعنی نه دختری با این مشخصات داریم نه پسری اینچنین.همه سعی کردن با کار کردن روی اعتقادات مذهبی و توجیه قلبی بچه هاشون این مسائل رو از بین ببرند.و عشق توی خانواده ها اینقدر زیاد هست که جای هر بوالهوسی رو گرفته.اما توی جامعه نمونه هاش رو زیاد می بینم...

فاطمه

خيلی حرف دارم که بگم.در واقع حرفهای تو منو قانع نکرد.دلم می خواد برای رفتار اين جوونهای موجود توی مملکتم،بجز خودباختگی فرهنگی و فقر عاطفی و عدم بلوغ فکری توجيه ديگه ای داشته باشم.دلم می خواد وقتی توی خيابون با اين قيافه های هزار رنگ مواجه می شم دلم براشون نسوزه و يه دليل عقلانی تو ذهنم برای کاراشون داشته باشم.من ،کشورم و مخصوصا جوونها رو خيلی دوست دارم.من با ۳۳ سال سن حس می کنم که توی ايران بهترين نوع زندگی ممکن رو داشتم و دوران نوجوانی و جوانی خوبی رو با کمک خانوادم طی کردم.هيچ وقت احساس کمبود محبت نکردم که نياز به نگاه و اشاره و ابراز عشق گناه آلود داشته باشم.در عين حال مزه يک عشق واقعی رو چشيدم که عشق به همسرم هست.وقتی می بينم که اين رفتارهای جوونهای کشورم باعث ميشه هر روز دل به يکی ببندن و بعد کم کم توی زندگی آينده و خانوادگيشون خطا کنند و عشق وافعی رو حس نکنند قلبم فشرده ميشه...خيلی حرف زدم.اما بازم ازت ممنونم.دلم می خواد يا تو منو قانع کنی يا من تو رو قانع کنم.موفق باشی.

مونس

بعد ما هنوز نشستيم دم از ......ميزنيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بنده خدا

سلام! راستش درباره اين چيزي كه شما به نقل از خانم آليا ذكر كرديد، ايشون فرموده اند كه رسانه ها تنها بخشي از حرفهاي من رو منتقل كردند و سو تفاهم پيش اومده! در ثاني بهتر نبود وقتي يك خبري رو مي نويسيد، منبع اون رو هم ذكر كنيد؟! نوشته قزمز رنگ شما خيلي شبيه مقاله چند روز پيش روزنامه شرق بود. مطلب بعدي اينكه من فكر مي كنم كه پرداختن به مسايلي از اين قبيل كه اظهر من الشمس است، و قبول و قبول نكردن اين امتيازات از طرف نمايندگان منتخب(!) كه در اكثر موارد جنگ زرگري است، بحث هاي انحرافي و تكراري است. مشكل از ريشه درخت است. وقتي فرهنگ ريا و تملق در يك جامعه نهادينه مي شود، و تمام مقدس نمايان بي شرم در پي بدست آوردن نام و نان، ايمانشان را فدا مي كنند، تنها نوشتن از درد فايده ندارد، و باعث نمك پاشيد به زخم مي شود. بايد پي درمان بود. علي ايها الحال به نظر ميآد يك وبلاگ خوب ديگه پيدا كردم. موفق باشي.

پدرام دانش

سلام و ممنون از توجه تون به < جدا افتاده >. موهبت هایی که برشمردید؛ برخاسته از انفاس ملکوتی مهدی موعود و مهدی مهدی گفتن های پر شمار جانشینان ایشان بر روی این زمین خاکی ست. امید که سايه حضرت؛ از ساختمان مجلس و ساکنان آن؛ رخت بر نبندد.

کلانتر

من اصلا حوصله اين بحث‌های سياسی شده رو ندارم!! اينقدر اين سياست لامصب در همه جا ريشه دوانده که واقعا جدا کردن آن از واقعيات و ارائه يک تحليل واقعی و حقيقی به اين آسونی‌ها نيست!!! ... من ترجيح می‌دم هيچ نظری ندم

فاطمه

سلام.آپديت کردم.منتظر شما هستم.موفق باشيد.