ميدانم بعضی از آدمها اينطوری هستند ، اما اميدوارم که اکثرشان اينطوری باشند يک جور دلگرمی ميدهد ، روزهايی که خيلی کار دارم از هميشه تنبلتر و بی انگيزه تر برای کار هستم . برای همين بيشتر کار روی زمين ميماند و فرياد الامان سر ميدهد .

آقای معين هم که ماندگار شدند ، حيف که نصيحت را گوش نکردند و حالا نتيجه را ميبينند . من هنوز بر عقيده سيلی نقد هستم تا حلوای نسيه ! ۵۰ هزار تومان خيلی نقد است هاااااا!

اين جريان ديدار آنجلينا جولی با پرويز مشرف هم ميتواند جوک خوبی برای امسال باشد . دنيای عجيبی شده است زيباترين و جذابترين بازيگر سکسی دنيا با نخست وزير يک کشور جهان سوم ديدار کند و سفارش آوارگان يک کشور ديگر (که همان افغانستان باشد را) بکند .

من ديگر مجبورم برگردم ايران ، ويزا کارت محمد بالاخره برگشت خورد و به قول خودشان پر شد . ديگر نميتوانم خريد کنم و از هر رستوران و کافی شاپی يک چيزی را تست کنم و بخورم ، بهتره فرار را بر قرار ترجيح بدهم . دو ماهه ديگر که دوباره پس انداز کرد ، برميگردم . برای ديدار البته نه خريد ! فقط غصه دار فرودگاه امام خمينی هستم . خدا به خير کند . اگر قبر همين مرحوم تشريف برده باشيد شباهت بسياری بين مرقد و فرودگاهشان پيدا ميکنيد . من دبيرستان که بودم ، با معلم پرورشی و همکلاسيهايمان شرفياب شديم و اين بار که به فرودگاه رسيدم دقيقا حس کردم قبلا آن را ديده ام . اولين شباهت سالن بی در و پيکر و بزرگ که ابتدا و انتهای آن پيدا نيست... دومين شباهت ستونهای گرد و پهن به تعداد فراوان ...سومين شباهت ميله های از سقف رد شده و چهارگوش ...چهارمين شباهت هر دو مکان يک بوی مخصوص قبرستانی ميدهند ...پنجمين ، ببخشيد من عيالوارم و جانم را نياز دارم .

مهمترين مسئله هم امنيت رفت و برگشت تا فرودگاه است . قلب آدم در دهانش ميطپد تا آژانس از شهر خارج ميشود ويا به محدوده شهر می رسد . هر لحظه فکر ميکنم که اگر اين راننده داخل يکی از اين قسمتهای بيابانی بپيچد بنده خاک رس از کجا بياورم به سر بريزم ؟! تازه وقتی هم هزينه آژانس را شنيدم ، سکته ناقص سراغم آمد که خوشبختانه به خير گذشت .هزينه آژانس تا فرودگاه ۱۲ هزار تومان است ، که کلی هنگام پرداخت ، گوشت بدنم آب شد .

در تمام دنيا آدمهايی که يک پاره تخت کم دارند ، يافت ميشوند . يک روزنامه انگليسی به نام سان ، تعدادی عکس صدام را چاپ کرده است و عکس روی جلد هم صدام را با لباس زير نشان ميدهد . صدام هم از طريق وکلايش شکايت کردند که عکسهای خصوصی او از زندان چگونه به دنيا راه پيدا کرده است ؟! حالا اين کار چه سودی دارد ، بنده هم با اين پاره تخته هايم نميفهمم !

حرف حساب :

در آستانه بيست و هفت سالگی ، از اينکه به دنيا آمدم شکر گذارم .

از اينکه آفريده شدم تا طعم عشق و محبت را از جانب نخست خالق و بعد هم مخلوقهايش بچشم و به همان اندازه بياموزم که بچشانم ، ممنونم  .

از اينکه به دنيا آمدم تا شاهد به دنيا آمدن موجود کوچک ديگری از بطن وجود خودم باشم و شاهد پيشرفت هر ذره از تکاملش باشم ، ممنونم .

از اينکه در اين دنيا تنها نبودم و در طی ۲۶ سال گذشته کسانی را داشتم که با هم شاهد جوانه زدن بهار و برگ ريز پاييز باشيم ، ممنونم .

از اينکه کسانی را داشتم که تولدم را به خاطر داشته باشند و به دنيا آمدنم برايشان مهم باشد ، ممنونم .

سپاس از آفريننده و سپس از آفريده هايش !

/ 8 نظر / 6 بازدید
امیر

اولاً که تولدتون مبارک. من و ليلا هم هروقت از جلوی فرود گاه امام رد ميشيم حساب ميکنيم اگه بخوايم بريم دوبی مثلاً بايد چند ساعت زودتر بيرون بيايم!خيلی جای مزخرفيه. بنده خدا آقای محمد که هر چی پس انداز داشت شما تموم کرديد. البته در ايم مورد خانمها با هم فرقی ندارن!به قول معروف همه از جنس يه کرباسيد!!!!

خدامراد

همه چی مبارک .. منظورم تولدت بود بيشتر.. غصه نخور ميگن يه تاکسی تلفنی بياد که مطمئن باشه... حالا بودی چرا به اين زودی ميری؟ تازه داريم بچه های وبلاگ نويس دبی رو دور هم جمع ميکنيم.. موفق باشی

moones

سلام خانمی. تولدت مبارک. اين دفعه که نشد ببينمت. انشاالله دفعه بعد. قالب نو هم مبارکه راستي.

سهیل

دکور نو مبارک - خيلی قشنگه - سوغاتی ما فراموش نشه لطفا ...

طه

سلام! می بينم که دستی به سر گوش اينا کشيدين واينها ۱ مبارک باشه! دز ضمن بسی مشعوف شدم که يک نفر ديگر به مع خردادی ها اضافه شد ! دا که بی تعارف خردادی ها آدمهای توپی هستند!! (‌ من و امير می دونيم!)

لیموترش

به به به! غالب نو مبارک. تولدت هم مبارک. دوباره ایران برگشتنت هم مبارک... من که زیاد کارم به فرودگاه نمیوفته. اما خداییش کلاً فکر میکنم رفت و آمدش باید خیلی خطرناک باشه.

لیدا

چه گيري دادی به اين ۵۰ هزار تومان ؟؟ چيه باورت نميشه ؟ ( مثل قضيه پول آب و برق و نفت و ... که خيلی ها ۲۷ سال پيش ... ) ... ميگم چه خبر از اون ور آب ؟!