يک کم بی ربط..

 وقتی حرفهام جمع ميشند ،تا حدودی ادبی نوشتن را فراموش ميکنم و خيلی عاميانه و راحت، ترجيحا ساده مينويسم ، الان هم يک مشت حرف رو دلم تبديل به غده شده که اگر بازگو نکنم احتمالا بدخيم بشه ،شما به بزرگواری خودتان ببخشيد.

اولين مساله زلزله روز جمعه بود، که نتيجه گيری اخلاقی از آن به اينجا رسيد که آقايون سران مملکتی هر مسيله ای را که صلاح بدانند مطرح ميکنند واجازه ميدهند خبرهای داغ ازش منتشر بشه ،در حال حاضر هم جان مردم عراق و مسلمانهای فلسطين خيلی مهمتر از جان مردم در سرما مانده مرزن آباد خودمان است .

چرا که بعد از ۴۸ ساعت هنوز يک چادر به دست اين مردم نرسيده بود ، بعد از ۴۸ ساعت را هم بيخبرم چون هر چه در اخبار گشتم نکته جديدی پيدا نکردم. فعلا در جای جای شهرمون مکانهايی برای ثبت نام کردن  شرکت در عمليات انتحاری در عراق در نظر گرفته شده به جای ياری مردم زلزله زده ....

مادر بزرگی داشتم که خدا رحمتشون کنه چند سال پيش عمرشون را به شما دادند ،ميگفتند هر بلايی سرمون مياد نتيجه اعمال خودمون است. ولی جديدا من اين فرضيه را به شدت زير سوال بردم در حال حاضر هر بلايی سرمون مياد يا از کفاره گناهان و اشتباهات بزرگان است و يا حکمت خداوند!!

اگر يک حساب سر انگشتی برای بچه های امروز از عزاداريها و شاديهای شيعيان بشماريم ،فکر کنم نتيجه اش اين بشه که بچه طفلکی تا اسم اسلام بشنوه اشکش سرازير بشه ، از دو ماه محرم و صفر که جای خود دارند بگذريم ،ايام فاطميه و شهادت حضرت امير المومنين هم جزو شهادتهای طولانی شمرده ميشوند، تا عزاداريهای يک روزه برای هر امام و خوب ايام ۱۴ و ۱۵ خرداد هم که ...

در کل ۳ تا تعطيلی و روز شادی برای شيعيان از روزهای ميلاد امامان هست که احتمالا خجالت کشيدند اينها را از تعطيلی بيرون بيارند ۱۷ ربيع الاول و ۱۳ رجب و ۱۵ شعبان ، باقی ميلادها را به تقويم مراجعه کنيد تا متوجه بشيد چه روزی هستند ، حالا اصلا همه اينها را بيخيال ! اينکه روز تولد امام حسن عسگری ، عزای عمومی اعلام بشه از آن تصميماتی بود که شاخ را روی سر آدم سبز ميکرد!

از حال انصافعلی هدايت هم که با خبريد ،بعد از زندانی کردن غير قانونی و بی اهميتی نسبت به تمام اعتراضات و تجديد نظر درخواست شده ،با ۱۰ روز تمام اعتصاب غذا و دارو هم کک آقايون را نگزيد تا خبرنگار بيچاره به حالت اغما فرو رفت و با دستبندی که به تخت وصلش کرده بود بالاخره به بيمارستان راه پيدا کرد.

ميگم اگر دو تا از اين جديتها را با کسانی که قتلهای زنجيره ای و کسانی که اختلاس کرده بودند انجام ميدادند، کسی ديگه جرات اين کارها را پيدا ميکرد؟

(( احتمالا اين برميگرده به همان مسيله مصلحت نظام ))

مشاجره رييس دادگاه روحانيت جناب محسنی اژه ای با عيسی سحرخيز هم از جمله اتفاقاتی بود که از بس جالب بود صدا و سيما از پخش خبرش هم جلوگيری کرد. تا حالا هر چی دعوا و مشاجره شنيده بوديم شامل مشت و لگد و ناسزا بود ، گاز گرفتن هم جزو تکنيکهايی است که بايد از اين پس انتظارش را داشته باشيم .

اين آرامش و صبر رييس دادگاه روحانيت مثال زدنی است .

راستی مديريت صدا و سيما را به جناب تيمسار ضرغامی و شما تبريک عرض ميکنم ، خجالت داره منصبی را که قاضی مرتضوی براش پيام تبريک فرستادن ما تبريک نگيم.

ببخشيد ربط اين مسايل هم با خودتان من يکی شرمنده شدم .

/ 0 نظر / 6 بازدید