عرض شود که ...

کسانی که اصولن با پروردگارشان سر و سری دارند و همچينی تحويل گرفته ميشوند ، ميخواستم عرض کنم بنده به کمی تا قسمتی معجزه يا دست غيب يا به جای در حکمت يکی دو تا دروازه رحمت نيازمندم . اصولن هم هر از گاهی که می خواهم با آفريننده تماس بگيرم يا در دسترس نيستند يا عمدن گوشی را گذاشتند روی ويبره که صدايش را نشنوند ، پس اين ارتباط برقرار نميگردد . با تمام اين تفاسير ميخواستم تقاضامند شوم دوستانی که هميشه خدای آن کالی دارند ، يک کمی پارتی بازی بنمايند اين گره کور ما هم تا پوسيده نشده و به طور کل از دست نرفته باز شود يا حداقل کمی شل شود . باور کنيد ديگر دندان هم برايم نمانده همه از زور اين گره يا شکسته يا ريخته !!!

من کيف ميکنم در مملکتی زندگی ميکنم که رييس جمهورش را شب قدر امام زمان با نام صدا ميکنند ، کابينه رييس جمهورش همه با استخاره و دعا و ثنا سر کار می آيند ، نمايندگان مجلسش ليست شده از زير دست منجی بشريت بيرون ميايند و رهبرش دائمن زير سايه بلند امام موعود نشستند و حکم صادر ميکنند . منتها من درک نميکنم در همچين کشوری با همچين بزرگان و حاميان از غيبی بنده تا سر خيابان که ميروم نه امنيت شخصيتی دارم ، نه مالی و نه جسمی !!!

من نفهميدم از کجا يکهو روز پدر سبز شد ؟! اصلا تخم اين روز را چه کسی کاشت ؟ چه وقت رشد کرد و کی به ثمر رسيد ؟! چند سالی است يکهو روز پدر ، روز پدر ميکنند ، بدون اينکه هيچ حرف حساب و گفتنی وجود داشته باشد . به اين حساب که حالا روز مادری هست ، بايد روز پدر را هم ميچپاندند ؟ چه دليلی دارد که تولد پيامبر يا اين همه انسان بزرگ ديگر را روز پدر اعلام نکردند ؟ اينکه روزی وجود داشته باشد که مثلن اعلام کنيم پدر عزيزم ممنون ، بد نيست . منتها اين چه ربطی به ۱۳ رجب دارد را نميگيرم . بنده روز زن و مادر را هم آنچنان قبول ندارم چه برسد به روز پدر . مادری که بعد از مرگ همسرش فقط يک هشتم اموال ، آن هم از نوع نقدی را ميتواند داشته باشد ، مادری که میپزد و ميشورد و ميدوزد و هزار کار مفت ديگر را ميکند و آخر سر هم هيچ حق و حساب قانونی ندارد ، مادری که حتی حق تملک فرزندانی که خود به دنيا آورده را ندارد ، ۱۰ روز هم به نامش باشد به هيچ دردش نميخورد .

حالم از اين برنامه های مفت صدا و سيما بهم ميخورد و از يک طرف هم زورم می آيد ۱۶۰ هزار تومان پول ماهواره بدهم برای چند ماهی که ايران هستم . اما حسابی حوصله سهيل سر رفته است ، برای من و سهيل که از عصر به بعد تنها و حوصله سر رفته هستيم ، هيچ تفريح و برنامه وقت پرکنی سراغ نداريد ؟

صبحها در بالکن ما چند تايی يا کريم استراحت ميکنند و برايمان ميخوانند . سهيل هم از هر کجا که باشد و صدای آنها را بشنود برايشان ادا در می آورد و صدايشان را تقليد ميکند . آن طفليها هم حرص ميخورند و بلندتر صدا ميکنند . سهيل بيشتر صدايش را بلند ميکند و طولانيتر ... اين رقابت ادامه دارد تا ياکريمهای بينوا از کوره در ميروند و ناله کنان پر ميشکند و ميروند .

حرف حساب :

به نظر شما کودکی که ساليانه فقط يک ميليون و پانصد هزار تومان هزينه مهدش ميشود ، برای شهريه کلاس اول دبستانش چقدر بايد پس انداز کرد ؟

 

/ 10 نظر / 9 بازدید
najmeh

سلام... چه رک و دل پر نوشتی.... مثل بعضی روزنامه های چپی که هر چی تو مغزشون مياد ميريزن بيرون... من فقط آخرين به روز رسانيت رو خوندم.. بقيش رو بعداْ می خونم.. کی ميری حالا و به کجا؟؟؟..هووووم... به هر حال موفق باشی...

طه

عجب توپ پری!! معلومه از دست اين روزگار بد جوری شاکی شدی شما! مرد ها و پدر ها هم بدبختی های خاص خودشون رو دارند ولی از قديم گفتن که مردها درون گرا هستند! البته اين دليلی نميشه خانومها از حقشون غافل بشن روز پدرم از اون روزاست! آدم نميدونه چه کار کنه! پدرا که معمولا توی خط کادو بازی واين جور چيزا نيستند! آدمم که نميتونه به روی خودش نياره خلاصه بد وضعيه!!

امير

در مورد پروردگار که خوب واگذار ميکنيم به اونايی.......!کل اگر طبيب بودی سر خود دوا نمودی!راستش در مورد امنيت خانمها ديروز يه چيزی ديدم که فوق العاده متاسف شدم . تو روز روشن تو خيابون فرمانيه وسط اين همه ادم چند تا جوون مست به يه دختر جوون .....بگذريم. ايشالا در دولت کريمه! فقر از بين ميره و جنايت کم ميشه!پول نفت رو ميخوايم بياريم وسط سفره هامون!

لیموترش

راستش منم هر کاری می کنم این روز پدر تو کتم نمی ره که نمی ره! خیلی به نظرم از رو چشم و هم چشمی گذاشتن!! که چی مثلاً.

پدر(نم نم)

خيلی بدجنسی...حالا يه روز رو به نام من کردند چيزی ازت کم می‌شه؟....

علی

انگار نظری ندارم / نه در مورد خدا / نه در مورد پدر... / این که روز با رابطه ی سهیل و "یاکریم" ها / یا به اسم اصلی شون "فاخته"ها / شروع بشه، قشنگه.

Mohammad

آبجی التماس دعا. تو همچين مملکتی که توصيف کرديد ، نه فقط زندگی کردن که حتی نفس کشیدن هم لیاقت میخواد. خواستم ياد آدوری کنم که لطفاً ما رو از دعای خير فراموش نکنيد.... البته هنوز مونده تا پرده های ديگه از کرامات آقايون نمايان بشه.

مصطفي

نيمه خالي خالي ليوان را ديدي!!!

dadash farzad

سفارشت رو پيش خدا کردم گفت بی واسطه کارش زودتر راه ميافته .حتما يه تماس باهاش بگير خدا هميشه آنلاينه!

علی

هیچ معلوم هست با این سهیل کجا می گردین؟ / گمونم تا تو رفتی دعا کنی / سهیل به کلاس اول هم رسید.