امارات

بالاخره خبر درگذشت شيخ امارات را اعلام کردند . شايعه ای که قبلا در موردش نوشته بودم هنوز پابرجاست که ايشان قبلا فوت شدند ، اما از اعلام خبر خودداری کرده بودند تا برنامه های کشوری و حکومتی ، آمادگی برای تعطيلات را داشته باشد.

 خدا ايشان را با دوستان ، بزرگان و محبوبينشان محشور بفرمايد09.gif ، فوت ايشان يک هفته ای تعطيلات و چه کنم و کجا بروم را برای ما به دنبال دارد . که البته هفته آينده بعد از اين تعطيلات هم به مناسبت عيد فطر ۴ روز تعطيل است که ديگر چه شود ؟؟!!03.gif

يک ساعت پيش به خريد رفته بودم ،  فروشگاه قرآن پخش ميکرد و کانالهای تلويزيون امارات هم فقط قرآن پخش ميکنند ، آن هم نه همه کانالها ، چند تايی . خبر از عزا عزا است امروز هم نبود !33.gif

اما نکته جالبی که دلم ميخواست بيان کنم ، نخستين مقام بلند پايه از ميان زنان در کشورهای حوزه خليج فارس است . ايشان خانم لوبنا القسيمی مقام وزارت اقتصاد و برنامه ريزی را عهده دار شدند ، که در کشورهای عربی تا به حال از ميان بانوان همچين مقام عاليرتبه ای انتخاب نشده است . حال ما دائم شعار بدهيم که اعراب زنان را کنيز و زير دست ميکنند و ايرانيان به زنان احترام و شخصيت ميبخشند .همش گزاف گويی ! ۶ نماينده زن مجلس داريم که فقط برای دکور روی صندلی گلی نشستند و آن هم رديف جلو که منظره مجلس شورای اسلامی ، مردميتر و شيره ماليدنيتر به نظر برسد .

 البته در دبی برای کسب مسئوليت ، انتخابات برگزار نميشود و تقريبا موروثی است و خوب صحبت از مسئوليت شرعی و اين صحبتها هم نميکنند . الحق افرادی را هم که منتصب ميکنند اکثرا لايق و شايسته منصب هستند ، اگر هم بار خود را ببندند ، کشورشان را هم آباد ميکنند .

دوستی تعريف ميکرد که سالها پيش وقتی شيخ محمد ( امير دبی ) ميخواست برای مرکز پليس ، رئيس انتخاب کند ، لباس معمولی پوشيد و کلاه به سر گذاشت و با موتور در شهر شروع به گردش کرد . از چراغ قرمز که رد شد يک ماشين پليس ، ايشان را تعقيب ميکند و مجبور به ايستادن ميشود . مامور مدارک لازم را خواستار ميشود و امير دبی هم اظهار ميکند مدارک همراهشان نيست و مامور هم شيخ محمد را جلب ميکند و از او ميخواهد که به اداره پليس بروند . شيخ محمد برای مامور توضيح ميدهد که فاميل امير دبی هستند و جريان پارتی و رابطه و اين حرفها....

مامور هم ميگويند هر کس که باشيد فرق نميکند در حال حاضر خلافکاريد و بازداشت . شيخ محمد هم کلاه ايمنی را برميدارد و به مامور ميگويد شما هم از الان رييس اداره پليس هستيد !! ( به دليل ترجيح ضابطه بر رابطه )

به هر حال اينها همان عربهای ملخ خور هستند و ما هم همان ايرانيهای با فرهنگ غنی ...

چه بر سر ما آورده اند که اين چنين خاک نشين شده ايم و اينها کاخ نشين ، فقط خدا ميداند و بس .

/ 9 نظر / 7 بازدید
خدابيامرز

سلام عليکم / چقدر با احترام از ايشان! حرف می زنی / والله عربها الان خيلی هم به ما سرند! دوبی رو ببين که چی بود و چی شده! الله اکبر! / لينک آرزو رو هم با اجازه به لينکدونيم اضافه کردم!

مامان خوشبخت

خدا بيامرزدش تا جايی که من يادمه مردم کشورش خيلی دوستش داشتند. اين شيخ محمد هم که به نظر من فوق العاده است واقعا ميدونه داره چه کار ميکنه.

limootorsh

اين عرب ها هم گاهي كارايي مي كنن كه آدم رو انگشت به دهن مي ذارن!! واسه همينه كه از ملخ و سوسمار خوري به اينجا رسيدن ديگه. اما خيلي مسخره است كه همه چيز موروثيه!!

فرشاد +

ديكشنري آنلاين و مترجم هوشمند E.B.L ~~~ شما نيز مي توانيد با فروش بستهء EBL در كنار كار يا تحصيل به درآمد كافي و مناسبي دست پيدا كنيد. ( تا 52 هزار دلار به ازاي 30 دلار سرمايه گذاري)

پدر(نم نم)

واقعا قشنگ نوشتی....مهم نيست که کی چی کار می کنه..مهم کار خوب و درسته...بوس و بای!

sadegh

سلام.ای بابا.شما هم که خوب می نوشتيد.من چرا يادم رفت؟

شهریور

چی بگم ؟ هر جند از مقايسه شدن با عرب هم خوشم نمی آد .. اما راست می گی ..

ارزو

(: پذيرشش سخته...اما بودم بودم مهم نيست! مهم اينه که الان ما کجاييم و اونا کجا

پدرام دانش

سلامی ديگر. شيوه امير دوبی رو برای انتخاب رييس پليس؛ تحسين می کنم. ولی در موضعی که نسبت به اعراب و به خصوص؛ امرای ايشان اتخاذ کردين؛ با شما همفکر نيستم؛ و در عین حال؛ به دیدگاه تون احترام می گذارم. همونطور که در ینگه دنیا؛ برای تبلیغ تلویزیونی یه رنگ موی ناقابل؛ خانم جوونی رو با لباس زیر به نمایش می گذارن و سر تا پای ایشون رو سیاحت می کنن تا یه قوطی رنگ مو بفروشن؛ وجود مکانی به نام < حرمسرا > رو در بارگاه حضراتی که ذکرشون رفت؛ نشانه ای بر این واقعیّت تلخ می دونم که < زن > در فرهنگ لغات اونها و اینها ( به تبع یکی بودن ریشه های فکری شون )؛ به معنای < چیز > است. چیزی برای لذّت؛ چیزی برای سیر و سیاحت؛ چیزی برای تمسخر؛ چیزی برای فخر فروشی؛ چیزی برای نمایش؛ و ضمنا چیزی برای < وزیر > شدن در موارد ضروری ....