شب يلدا

امسال شب يلدا ، کنار پدر و مادر بودم اما باز هم جمعمان ناقص بود . فال حافظ نگرفتيم چون نداشتيم . حافظ من در کتابخانه دبی مانده است . حافظ پدر هم در شرکت برادر بزرگتر جا مانده بود . کسی هم رويش نميشد به در خانه همسايه و دوستی برود و حافظشان را قرض بگيرد .

از صرافت فال گرفتن هم افتاده ايم . برای سهيل هم که شب يلدا به اين مرسومی نديده بود خيلی جذابيت وجود نداشت . شايد برای بچه های امروز ، قصه ننه سرما و چله کوچک و بزرگ خيلی جالب و هيجان انگيز نيست . قصه شرک و اسپايدرمن و اين الکيها بيشتر هيجاناتشان را تغذيه ميکند .

چقدر زمستان خشک و بی آب و علفی است . همه آدمها هم به نوعی خشک و يخ زده شده اند . ما هم يا يخ ميزنيم يا زيادی گر ميگيريم . امروز به قنادی رفته بودم ، ساعت ۱۰ صبح بود اما صف آجيل حدود ۶ نفری بود . نميدانم واقعا اين پاس نگه داشتن سنتها است يا نوعی عادت و چشم و هم چشمی مخلوط است ، که همه را برمی انگيزد تا کارهايی را تکرار کنند .

به هر حال همه اين حرفها برای اين بود تا آرزو کنم ، شب يلدای همه کسانی که ميشناسم و نميشناسم پر از نور و گرمی و شادکامی باد .

 

/ 10 نظر / 8 بازدید
پیام

شادی هایت به بلندی امشب و غم هایت به کوتاهی امروز، خنده هایت از ته دل و گریه هایت از سر شوق ، هر غروبت دلشاد و یلدایت مبارک باد / در طولانی ترین و تاریک ترین یلدا ها هم منتظر طلوع پر مهر و گرمی بخش میترای زندگی بخش عشق در دلت باش

امیر

فردای شب يلدای شما هم پر از نور و گرمی و شادکامی باد! ولی فکر کنم بعضیا فقط دنبال اینن که چشم و هم چشمی داشته باشن. راستش ما هم نه حافظ خوندیم نه هندونه خوردیم!فقط دور هم بودیم و کلی خوش گذشت.

محمدومرضیه

سلام...اميدوارم که شب يلدای خوبی رو گذرونده باشيد...منو محمد هم از خاطرات اشناييمون داريم مينويسيم...گرچه هنوز به هم نرسيديم...ولی به اميدمون به خداست که اينکار زودتر بشه....... برامون دعا کنيد.........

عباس رضائی

ابعاد کودک آزاری وسیع است، تا جای که باید تمام موضع های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. اما گویا کسی دیگر نمی خواهد به وجدانش رجوع کند. کسی نمی خواهد درد را ببیند. کسی نمی خواهد فریاد در گلو خفته کودکان را بشنود. آیا با شرکت نکردنتن در این کمپین و حتی منعکس نکردن آن بر این باورید که نمی شود کاری کرد؟ آیا کودکان اکنون دیگر مسئله شما نیستند؟ آیا می توانید مدعی باشید که مردم ایران لیاقتشان بیشتر از فرهنگی است که حکومت حاکم کرده است؟ آیا می توانید کودکانتان را شاد ببینید و این همه کودک آزاری را تحمل کنید و بی تفاوت باشید؟ آیا دنیا تا این اندازه ماشینی و غیر انسانی شده است که کودکان را می شود قربانی کرد و بی تفاوت بود؟ آیا فکر نمی کنید روزی باید به وجدان خود جوابگو باشید؟ به بشریت متمدنی که از این درد و این فاجعه بی خبر مانده است؟ بله سخنم با شما است! شما ای که دارید این متن را می خوانید! به گوشه های از این فاجعه نگاه کنید. و خود را در این کمپین شریک کنید.

علی

مبارک دکوراسیون جدید / شب یلدا که انگار ماه گذشته بود / کریسمس هم اومد و رفت / سال نو ارمنی ها مبارک باشه.

Niloo

bavar kardani nist ke dar khaneh shoma va khane pedaryatn faghat va faght yeki 1 jeld divanhafej vojod darad! jaleb anghiznak ast ke khanevadeye farhanghi faghat 1 adda hafez dasheth bashad!

hoda

ايشالا جمعتون هميشه جمع باشه... بدون هيچ نقصی

پدر(نم نم)

اتفاقی افتاده؟...نه آپ می‌کنی نه سر می‌زنی!

مامان تینا و سینا

سلام آرزو جون . ايشالله هميشه در کنا ر کانون گرم خانواد ه دلتون شاد باشه .